1. Opotřebovávejte křesla. Dům, který nemá trochu opotřebovaná křesla je domem bez duše. Nemít ošoupaná křesla znamená, že všichni v domě mají naspěch, nikdo nemá čas být šťastný. Posedět a popovídat si je základem vaší jednoty.
  2. Mějte otevřené dveře. Otevřené pro druhé. Když si pár vytvoří svůj svět, který končí u dveří domu. Hrozí mu za chvíli smrt udušením. Pár se stane krátkozrakým, láska úzkoprsou a myslí jen v malém. Manželství se stane chudým podnikem: chudým na lásku, chudým v myšlení.
  3.  Odpouštějte. Odpuštění je cesta k zahřátí srdcí, která chladnou. Není to slabost, ale síla, která dokáže probudit dobro v každém z nás. A je tolik osvobozující!
  4.  Ovládejte svůj jazyk. Mnoho střetů se rodí, neboť jazyk mluví příliš za tepla. A tak tedy nejprve mlčte, nechte přejít několik hodin a pak klidně mluvte.
  5.  Usmívejte se. Úsměv je jako velká magie. Někdy stačí jeden úsměv pro celý týden. Usmívejte se na sebe. Lidé se na sebe nesmějí, neboť úsměv vyžaduje schopnost pochopit, že brát se příliš vážně nedodává vážnosti.
  6.  Buďte optimisti. Všímejte si více toho co funguje, než toho co nefunguje. K čemu je dobrý pesimismus? Smuteční vrby neměli nikdy štěstí.
  7.  Bojujte proti monotónosti. Trochu fantazie. Například nějaké překvapení. Jeho pro ni, její pro něj. Květina, dáreček, oblíbené jídlo …..
  8.  Udržujte se hezcí. Vrásky vám mohou bránit zůstat krásní navenek, ale nezabrání vám zůstat krásní uvnitř. Trocha jemnosti, galantnosti, vnitřní krása zářící z očí to vše vám dodá přitažlivosti více než sebelepší makeup.
  9.  Buďte milosrdní. Jestliže kněží skládají slib čistoty, snoubenci by měli skládat slib trpělivosti a milosrdenství. Před manželstvím je dobré mít otevřené obě oči, pak je dobré občas jedno zavřít.
  10.  Nechte Boha bydlet s vámi ve vašem domě. Chtít se bez Něj obejít by byla jedna z nejzákladnějších chyb. Bůh sjednocuje. Bůh podepírá. Bůh je v mnoha situacích jediná skutečnost, která dá sílu žít dál.